usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
sorumlu kim?
Herkese merhaba,

Final sınavlarının daha ilk haftasında yaşanan sorunlar, mazeret sınavları, bütünleme sınavları ve gerçekleştirilecek yaz okulu öncesi öğrencilerde büyük kaygı, stres, motivasyon kaybı ve nice olumsuz etkileri beraberinde getirdi. Whatsapp gruplarında ve burada farklı konu başlıklarında ilgili ders özelinde ya da genel olumsuz birçok eleştiri yapılmakta.

Bu eleştirilerin yazıda kalmaması ve okul resmi hesaplarında her hafta paylaşılan başarı(!) örneği grafiklerin gerçeği ne kadar yansıttığını belirleme adına, aşağıda yer verdiğim anketi doldurmanızı rica ediyorum.

Herkese sınavlarında başarılar dilerim.

Anket için : https://www.surveymonkey.com/r/TN3HWDP


gönderen: Vecihi Hürkuş - 20/06/2020 - 13:26
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
muratid
(20/06/2020 - 13:53)
yalnız şıklarda "öss´de daha yüksek puan alamayıp kurumsal oluşumunu tamamlamış üniversitelere geçemeyen öğrenciler" yok :)
makinemimakinamı
(20/06/2020 - 14:40)
hepsi. ayrıca "ego mastürbasyonu yapmak için her fırsatta öğrencileri aklınca hor gören ve sorumlu tutan heves baltalayıcı tipler" de olmalıydı şıklarda.
muratid
(20/06/2020 - 15:30)
mesela bütceme uygun B segmenti araba aldım diyelim. arabadan 0-100km/s 3sn´de çıkmasını beklemem hata olur. ama arabam bu seviyeye çıkamıyor diye orada burada yazmam daha da büyük hata olur :) bizim okul da böyle, devletin okula ayırdığı bütçe belli, öğrenciler zaten harc vermiyor üniversite de ancak bu kadar yapabiliyor demekki ki hatalar da olur bir şekilde.

yani siz çalışabildiğiniz kadar çalışın kendinizi mental anlamda geliştirin gene, burada söylenmek çocukça bir hareket ve tembelliğe zemin hazırlayan bilişsel "günah keçisi" ortamı.
makinemimakinamı
(20/06/2020 - 15:42)
burası bir mal ya da mülk değil, burası bir eğitim kurumu. kurumlar düzelmek için kendiliğinden hiçbir zaman çaba göstermez. yozlaşmayı engelleyebilecek tek dinamik ne yazık ki öğrenciler bu ülkede. biz öğrenciler olarak burada yanlış giden bir şeyler var demezsek burası kendini daha iyi bir yer haline gelmez. ha biz diyoruz diye kendini düzeltiyor mu tartışılır. amaç tarafımı belli etmekse yanlış gidene karşı duranların tarafında olduğumu belirtmek benim vicdanımın görevi. ayrıca tembel değilim, not ortalamam düşük değil, kendimi geliştirmemiş değilim. sen ne hakla kim olduğumuzu bilmeden burada bizleri yargılayabiliyorsun? hasır altı ederek problemler çözüldü zannetmek tam bir şark kafası. her şeyin güzel zannedildiği bir ortamda ilerleme gerçekleştirilemez.
mecheng35
(20/06/2020 - 16:50)
Çözdüğün soruyu sisteme yükleyememekle, okulun bütçesi arasındaki ilişkiyi açıklar mısınız ? Sıkıntı yaşamayan üniversitelere daha fazla bütçe mi veriliyor?
Vecihi Hürkuş
(20/06/2020 - 18:00)
Okul şıkkı rektörlüğü ifade ediyor. Elbette fiziki yapı, maddi imkanlar, bina, bahçe, kafelerle, kampüs, burda kastedilen okulla aynı değil. Üstelik Server altyapısı hazırlamak bedava olacak iş değil. Teknoloji yatırımı sermaye ister. Bak bu açıdan bütçe yetersizliği yaşanılan sıkıntı ile bağdaştırılabilir.
Dante
(20/06/2020 - 18:53)
Çalıştığım, bildiğim ve zaman verilse çözebileceğim soruları sistemden dolayı geç ulaşabildiğim için 15 dakikada çözmeye zorlandım. Bu kısıtlı zamanda bile doldurduğum kağıdı sistemden dolayı değerlendirmeye sunamadım yani yükleyemedim.
Benim elimde olmayan aksaklıklardan dolayı bir daha bu stresi yaşamayı reddediyorum. Yani bir daha bu sınava girmeyi reddediyorum.
Ben verdiğim dersin sınavına neden bir daha gireyim ?
Ben kazandığım maçı neden tekrar oynayayım ?

Sorumluların yapabileceği bir sürü çözüm varken:
1)hala 3 oturumda sınav yapmaya çalışıyorlar(yap yine 3 oturumunu aynı anda başlat onları, 1.5saat ver hepsine yapabildiğimizi, istediğimizi yükleyelim)
2)kopya kopya diye tatava ediyorlar( bırakın da geçelim bu zor dönemde öyle yada böyle. biz kalınca ne okulun ne bizim ne de hocaların yararına oluyor.)
3)sınav yerine ödev vermiyorlar. ( aynı sebeplerden geçelim öyle yada böyle)
4)...
5)...
iyi niyetle yaklaştıkça uzar gider bu liste.

Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.